-the heretic elegy-
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

-the heretic elegy-

who says you can be in love with who you want?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Si zambesc. Un zambet fals?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyDum Noi 27, 2011 9:04 am

Se pare ca G iar intra in detentie. Nu pentru cine stie. Doar intarziase 5 minute la ora de matematica. Intra destul de linistit in sala iar el constata cu stupoare ca era singur pe acolo. Ridica din umeri, inchizand apoi usa dupa el punandu-se in banca. Isi scoase din rucsac un caiet cu schite de ale lui. Pe langa dans mai avea un talent. Desenul. Cand se plictisea mai facea cateva schite. Cel mai mult ii placea sa desneze copaci,natura in general.
Sus In jos
Park GiHyun

Park GiHyun


Mesaje : 51
Data de înscriere : 26/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyDum Noi 27, 2011 9:09 am

Intra in sala uitandu-se in jur.Tinti cu ochii un baiat saten care se pare ca era in aceiasi situatie ca ea.Domne ce ridicol!Fuse-se trimise la detentie doar pentru ca era de servici si a uitat sa ude un burete tacanit.Nu ii se parea corect pana la urma nu era chiar asa o crima.Se puse cu o banca in fata baiatului si isi lasa rucsacul pe jos impreuna cu husa pentru chitara scotand din husa chitara sa si din rucsac niste partituri pentru o melodie.Isi pune chitara in mana si partiturile pe banca incepand sa cante incet pentru a nu deranja pe nimeni.Trebuie sa exerseze totusi.
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyDum Noi 27, 2011 9:33 am

- Sa stii ca tu canti frumos, zambi el larg lasandu-si caietul pentru cateva clipe pe banca privind-o cu ochi mari apoi se ridica de pe scaun apropiindu-se de fereastra. Cum de ai ajuns aici?, o intreba pe un ton calm si prietenos proptindu-si coatele pe pervazul geamului privind afara. Inspira aer adanc in piept fara sa mai zica ceva apoi.
Sus In jos
Park GiHyun

Park GiHyun


Mesaje : 51
Data de înscriere : 26/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyDum Noi 27, 2011 9:45 am

Se opri din cantat lasand chitara jos langa banca.
-Multumesc!zice zambindui dulce vorbindui pe un ton prietenos.
Lasa totul pe banca si se indrepta spre fereastra dupa baiat.
-Eiii bine...pentru ceva ridicol ca am uitat sa ud buretele la ora.Nu este penibil?zic incepand sa ranjesc.Ma apropi din ce in ce mai mult de geam uitandu-ma la ziua senina de afara.Tu ce ai facut?
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyDum Noi 27, 2011 9:52 am

- Ca deobicei profesoara de matematica este prea stricta!, clatina el totusi amuzat din cap. Doar pentru ca am intarziat 5 minute la ora ei, asta nu inseamna ca trebuie sa ma bage in detentie...zambi el finut clipind de cateva ori.
Deodata peste cei doi se lasa o liniste profunda chiar apasatoare iar G se indrepta cu pasi marunti catre catedra fredonand usor un cantec ce avea sa danseze pe acea melodie.
Sus In jos
Park GiHyun

Park GiHyun


Mesaje : 51
Data de înscriere : 26/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyDum Noi 27, 2011 11:35 am

-Da stiu cum este.Ce cursurii faci?zic intreband curioasa.Linistea acea dupa aceasta intrebare era foarte greoaie dar sunt sigura ca daca ne gasim mai multe puncte in comun o sa avem mai multe de discutat.Apropo eu sunt Gihyun dar toti imi mai zic Boo.zic ranjind.Nu vroiam acum sa incep sa i fac o biografie a mea but daca ma intreaba no sa ma deranjeze eu consider ca sunt destul de prietenoasa.Imi iau chitara de langa banca urcandu-ma cu grija pe catedra pentru a fi sigura ca nu dezvalui ceva deoarece avea fusta.Firar sa fie de treaba...totusi i-am promis mamei saptamana trecuta ca voi purta fusta de la ea iar eu sunt o persoana de cuvant!Stiam ce melodie canta baiatul de langa mine asa ca incep sa cant la chitara si cu vocea impreuna cu el.Ne potriveam destul de bine la voce.OK!!! Poate nu doar la voce BTW imi alung gandurile astea pentru moment.Incep sa dau incet din cap in ritm cu,cantecul pe care il cantam impreuna.Totusi de ce canta el cantecul asta?Vreo poveste personala?
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyLun Noi 28, 2011 11:54 pm

- G Dragon!, se prezenta si el in cele din urma schitand un zambet micut.
Isi puse castile de la mp3 cu acea melodie si in fata clasei incepu sa faca miscarile de dans care le repeta intr-una la sala. La un momentdat incepu sa stea in maini si sa se invarta. Spre mirarea lui, nu se accidenta cum o facuse de nenumarate ori la dansuri.
- Ce bine, spuse el cu un zambet larg pe chip si destul de fericit. Mi-a iesit...,adauga satenul privind-o apoi pe fata.
Sus In jos
Park GiHyun

Park GiHyun


Mesaje : 51
Data de înscriere : 26/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyMar Noi 29, 2011 7:00 am

-Ti-am purtat eu noroc! zic incepand sa rad.Esti bun la asta. zic zambind.
Raman pe catedra cu,chitara in mana incepand sa cand melodia Wicked game.Era melodia mea preferata de cand ma stiam,mereu ma alina si ma linistea facandu-ma sa ma simt nu stiu de ce insa ca acasa.Am cantat-o la primul concerc si chiar si in primul meu serial.Cant in continuare melodia dand din cap frenetic cu ritmul avand ochii inchisi.

Off topic:

Si melodia pe care o canta Wicked game aici cover de Vlad Gherma:

https://www.youtube.com/watch?v=5Scqg9nd8WU&feature=channel_video_title

Si eu personal ador melodia<3
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyMier Noi 30, 2011 12:22 am

- Sa zicem ca e asta, pufni si el in ras cand auzi cuvintele fetei. Multumesc, aproba scurt din cap asezandu-se apoi cu fundul pe ultima banca privind cerul ca un copilas mic.
Melodia asta ii dadea o stare de melancolie, dar poate si o stare de bine din cauza ca se gandea la mama lui care l-a lasat fix cand ii era mai greu.
Sus In jos
Park GiHyun

Park GiHyun


Mesaje : 51
Data de înscriere : 26/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyMier Noi 30, 2011 7:02 am

-Ok.zic zambindui baiatului.
Imi continui melodia,vreau sa o termin totusi.Imi place sa cand ma face sa uit de tot de indiferenta parintiilor,de singuratatea care este mult prea greu de suportat si poate chiar si de mine ca ma cam urasc un pic pentru ca si parintii mei ma urasc.Ciudat.
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyMier Noi 30, 2011 10:34 am

Ofta prelung lasand privirea in pamant. Simti cum ochii i se umplu de lacrimi tinand tot timpul in ghiozdanul lui un colier frumos cu o piatra rosie.
Se pare ca era singurul lucru care il mai avea de la mama lui. Il tinea strans in palme, plangand incet.
Sus In jos
Park GiHyun

Park GiHyun


Mesaje : 51
Data de înscriere : 26/11/2011

Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? EmptyJoi Dec 01, 2011 2:32 am

Se oprise ducandu-se langa baiat care se pare ca plangea si inca nu prea stia de ce.
-Ce ai patit?zic cu voce inceata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Si zambesc. Un zambet fals? Empty
MesajSubiect: Re: Si zambesc. Un zambet fals?   Si zambesc. Un zambet fals? Empty

Sus In jos
 
Si zambesc. Un zambet fals?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
-the heretic elegy- :: Academia :: Sala de detenţie-
Mergi direct la: