-the heretic elegy-
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

-the heretic elegy-

who says you can be in love with who you want?
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Dansul este totul. Este arta, pasiune.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyDum Noi 27, 2011 9:47 am

G era in sala de dansuri repetand de zor dansul de avea sa-l faca la spectacol. Era obosit,frant dar nu-i pasa chestia asta. Toata lumea pleca de acolo cu 2 ore in urma si chiar si profesorul dar el prefera sa ramana acolo sa munceasca in continuare in ciuda faptului ca o sa cada lat jos.
Sus In jos
Lee Ji Eun

Lee Ji Eun


Mesaje : 75
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyDum Noi 27, 2011 9:56 am

Ma indreptat usor catre clubul Obssesion.Era destul de frumos afara...si de obicei ma duceam acolo sa mai repet pentru vreun concert.Am ajuns in fata clubului si am zambit larg.Am deschis larg usile si am vazut un baiat care parea extenuat dar totusi dadea si ultima farama de energie pentru a duce la final dansul.Am intrat usor si am zambit larg
"-Buna,te deranjez cumva?,intreb eu zambind larg la tip"
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyDum Noi 27, 2011 10:03 am

Baiatul tresari indreptandu-si treptat privirea catre ea zambind mai mult chinuit.
- Buna si tie, facu el din mana. Nu, nu ma deranjezi. Nu ai cu ce, clatina el din cap respirand foarte greoi.
Se rezema cu spatele de zidul rece lasand-se in jos privind-o cu ochi mari.
- Cred ca eu am intrat peste programul tau...,initial trebuia sa plec cu doua ore mai devreme dar vreau sa ma perfectionez,ridica scurt din umeri stergandu-si fruntea cu un prosop.
Sus In jos
Lee Ji Eun

Lee Ji Eun


Mesaje : 75
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyDum Noi 27, 2011 10:16 am

M'am strambat usor cand am vazut ca baiatul se cam chinuia sa zambeasca.S'a lipit usor de perete si se vedea ca este foarte obosit
"-Da este adevarat dar poti ramane aici,sa repeti nu ma supara.Pot repeta si in alta zi,spun eu chicotind incet.Oricum pana te mai respiri putin eu imi pot repeta unul dintre cantece,nu ma deranjeaza sa cant fata de tine....sper sa nu fie tocmai invers la tine,spun eu zambindu'i dulce"
M'am plimbat usor prin incapere.Linistea era chiar adanca,in camera azuindu'se numai tocurile mele.M'am dus pe un scaun mai inalt mi'am luat chitara si am inceput sa cant "One of us".Glasul meu a inceput sa rasune in toata camera aceea.M'am uitat usor la baiat,am zambind si mi'am continuat melodia
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyDum Noi 27, 2011 10:23 am

Baiatul vru sa se ridice de jos dar cand tocmai era sa reuseasca aceasta cazu jos si se lovi la genunchi.
- Au!, murmura el printre dinti tinandu-se cu palmele de genunchi. Vru sa-l miste dar degeaba.
Il durea prea tare. Isi stramba slab nasul ridicandu-se in maini inca incercand sa mearga. Degeaba.
- Nu...numai pot sa mai merg!, clatina usor din cap incapatanandu-se sa accepte ideea.
Sus In jos
Lee Ji Eun

Lee Ji Eun


Mesaje : 75
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyDum Noi 27, 2011 10:37 am

Cantam si eram foarte cuprinsa in melodie.Dar am auzit cum baiatul cazu si incepu sa se planga de genunchi.Fara sa imi mai pase de melodie,am aruncat chitara.M'am dus si am luat dintr'un anumit loc trusa in caz de urgenta si am alergat spre tip.M'am pus in genunchi langa el si l'am privit speriata.Stiam sa am grija de rani sau ceva de genul,doar am avut grija de fratele meu
"-Stai linistit,ma pricep,te rog sa ma asculti,spun eu inima incepand sa imi bata din ce in ce mai tare"
I'am intins piciorul,i'am ridicat usor paltalonii si i'am pus o crema speciala si am inceput sa ii masez genunchiul.Dupa ce timp de 5 minute i'am masaj piciorul am luat un bandaj si i'am infasurat genunchiul
"-Nu e nimic grav.E de la efort dar nu stiu in cat timp o sa iti treaca.Sper ca devreme.Oricum crema aceea te va ajuta."
I'am mai masat usor piciorul si m'am uitat adanc in ochii lui.Saracu,simteam parca si eu durerea pe care o simtea acesta
"-O sa treaca repede.Si eu am patit asa dupa un concert.Apropo numele meu este Lee Ji Eun"
Am intins mana la el si am schitat un zambet larg pe fata.M'am uitat atenta la el si incercam sa imi ascund teama pe care o aveam.Nu am mai trecut de mult prin asta
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyDum Noi 27, 2011 10:49 am

Baiatul simti durerea si in inima chiar. Ii dadu lacrimile. Nu neaparat de durere dar pentru el dansul era totul. Nu putea abandona chiar acum cand era gata de spectacol. Trebuia sa se antreneze dar poate ca aceasta era un semn. Era un semn sa se mai linisteasca. In fiecare zi dansa pana la epuizare si asta nu era chiar asa de bine.
- Multumesc, aproba el scurt din cap ridicandu-se cat de cat in fund. G..., G Dragon!, se prezenta in cele din urma schitand un zambet mai sters.
Sus In jos
Lee Ji Eun

Lee Ji Eun


Mesaje : 75
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyDum Noi 27, 2011 10:59 am

M'am uitat la baiat cum avea lacrimi in ochi.I'am sters usor lacriminile,chiar daca ma emotionam si eu cam repede,Mi'au dat lacrimile cand l'am vazut pe baiat.M'am ferit de genunchiul sau pentru a nu'l atinge si l'am luat in brate,soptindu'i ceva la ureche
"-Totul o sa fie bine.Vei fi bine.Poate ca ar trebui sa iei o pauza.Vei dansa din nou,nu iti face griji.Vei fi bine,am spus eu neputand sa imi stapanesc lacrimile.
Il imbratisam pe baiat si spuneam unele lucruri care speram ca il vor ajuta pe baiat sa gandeasca pozitiv.Asa ii ziceam fratelui meu si se simtea mai bine.Dar...nu il stiu pe acest baiat
"-Va fi totul bine,sunt sigura,spune eu dandu'i drumu la baiat si privindu'l in ochi."
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyLun Noi 28, 2011 11:43 pm

Baiatul marii ochii la gestul ei, clipind de cateva ori punandu-si delicat palmele pe umerii ei finuti.
- Multumesc din nou, zambi el in continuare oftand prelung.
Isi trecu o mana prin par incercand sa se ridice de acolo iar in cele din urma reusi.
- Se pare ca v-a trebui sa iau o pauza, schiopata el pana la usa privind-o cu coada ochiului.
Sus In jos
Lee Ji Eun

Lee Ji Eun


Mesaje : 75
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyMar Noi 29, 2011 4:59 am

M'am inrosit destul de mult.Stiam ca gestul meu ii va displacea....adica asa credeam.A facut niste ochi mari si mi'a pus usor mana pe umeri.Mi'a multumit si m'am uitat in pamant in timp ce imi stergeam lacrimile.Cand m'am uitat la el si'a trecut mana prin par si cu toate puterile din el a incercat sa se ridice.Ma privea cu coada ochiului si imi parea asa de rau de ce patise.M'am dus repede la el si l'am ajutat.Era in fata usii
"-Hey,te voi duce pana acasa.Nu e nici o problema,oricum nu mai repet asa ca am timp.Te voi ajjuta sa ajungi acasa in siguranta si oricum nu e bine sa calci pe el momentan.spun eu zambindu'i dulce baiatului
I'am zambit usor baiatului,am chicotit usor si i'am dus mana dupa gatul meu pentru al ajuta sa mearga pana acasa,unde va fi bine.
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyMar Noi 29, 2011 10:41 am

- Chiar nu e nevoie, adauga satenul sprijinindu-se cu ambele maini de perete.
Ofta prelung mergand schiop in continuare chinuindu-se.
- Multumesc oricum pentru tot...,spuse el lasand usor piciorul jos pentru a se obsinui sa mearga cu el.
Sus In jos
Lee Ji Eun

Lee Ji Eun


Mesaje : 75
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyMar Noi 29, 2011 10:50 am

M'am uitat la baiat.Si am vazut ce patise.Mi'au venit niste lacrimi in ochi si m'am lipit de perete.Nu vroiam sa il vad in felul asta
"-Te rog lasa'ma sa te ajut,spun eu suparata"
Vroiam sa il ajut si il vedeam cum se chinuie si imi dadeau lacrimile si nu mai puteam suporta sa vad oamenii ca mai sufera langa mine
"-Te implor...."
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyMier Noi 30, 2011 12:43 am

- Nu, totul e...., dar nici bine nu putu sa termine fraza ca el facu 'cunostinta' cu pamantul. Mda..., pufni el in ras fiind foarte degajat. Nu prea ii pasa daca o sa cada si o sa se loveasca. Oricum era deja lovit. Urasc cand ma lovesc la picioare si nu pot sa merg...,clatina usor din cap stand pe jos ca un copil mic bosumflat.
Sus In jos
Lee Ji Eun

Lee Ji Eun


Mesaje : 75
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyMier Noi 30, 2011 4:54 am

Nu ma lasa sa il ajut si in urmatoatea secunda era la pamant.A inceput sa rada si se vedea ca nu ii place sa nu poate merge.Am pus mana la gura si am atintit ochii asupra lui.M'am pus in genunchi langa el,fiind speriata de starea lui
"-Hey,nu esti deloc bine.Lasa'ma sa te ajut.Stiu ca te stresez dar nu imi place sa vad persoanele din jurul meu suferind.Si nu sunt la celelalte fete....sa ajut doar ca imi place un baiat sau vreau sa il agat.Chiar vreau sa te ajut si nu fac nimic gresit.Decat...daca...mda..nu ma suporti.Puteai sa imi spui.Te puteam lasa in pace.
M'am uitat la el suparata.Inca un tip care nu ma suporta si mai vroiam sa mai imi fac si un iubit..ce gluma.Nu ma poate suporta nimeni.Am incercat sa ma ridic usor vrand sa ma duc sa imi iau geaca si sa plec pentru a nu'l stresa mai mult pe baiat.Dar inima nu ma lasa.M'am ridicat usor doar...si m'am uitat in jur cam pierduta.
Sus In jos
G Dragon

G Dragon


Mesaje : 27
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyMier Noi 30, 2011 10:45 am

- Sa te urasc?, ramase cam surprins de cuvintele fetei. Nu, nu nu!, gesticulaa el ca si cum ar face semn la avioane. Pufni in ras ridicandu-se in genunchi. Daca il vedeai in pozitia aia te pufnea rasul. E ca si cum ar fii fost la biserica si se ruga la icoana.
Sus In jos
Lee Ji Eun

Lee Ji Eun


Mesaje : 75
Data de înscriere : 27/11/2011

Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. EmptyMier Noi 30, 2011 10:58 am

Am vazut ca baiatul a ramas uimit de replica mea.Langa el era o banca.M'am dus usor langa el,rezemandu;ma de banca.Baiatu nega si incepu sa gesticuleze.Am ramas uimita la gesturile lui
"-Mda....cum zici tu,Nu ma mai supara nimic.Sunt o fata....pot spune ciudata pentru unii."
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty
MesajSubiect: Re: Dansul este totul. Este arta, pasiune.   Dansul este totul. Este arta, pasiune. Empty

Sus In jos
 
Dansul este totul. Este arta, pasiune.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nimic nu este schimbat. Nici macar sentimentele.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
-the heretic elegy- :: Oraşul :: Obssesion Club-
Mergi direct la: